Case Study
Направете го умно

Как се използват казусите от практиката

Казусите от практиката са полезни за убеждаване на вашите потенциални клиенти в посока как можете да им помогнете. Ако например внедрявате машини, вероятно имате поредица от казуси за това как продуктът или услугата помагат да увеличите приходите, да намалите разходите или да спечелите допълнителен пазарен дял за вашите клиенти.

Маркетингът се стреми да документира, разработва и предоставя поодбни казуси, които търговците да използват, когато се опитват да убедят клиента да купи или да го ангажират към последващи действия.

5 супер ефективни начина да увеличите продажбите в магазина си (и не само)

Да си имаш магазин винаги е добро бизнес начинание. Като всяко бизнес начинание обаче, може да се провалите с гръм и трясък, заради неразбиране на продажбите и как те се случват. Затова много по-добре е да сме подготвени и да знаем, как точно да гарантираме успеха на нашия обект.

Подобрете изгледа на външната витрина

Сигурно се чудите, защо някои от големите вериги магазини наемат скъпо платени дизайнери, за да аранжират витрината им. Дори има такава професия!

Истината е, че витрината продава много, наистина много. Ако имате магазин за дрехи, обувки, аксесоари – правилното подреждане на витрината е повече от задължително. Витрината е вашата СТОП точка за преминаващия набързо клиент. Тя може да го накара да спре, да загледа, какво предлагате. Ако е достатъчно добре направена, тя ще вкара потенциалния клиент в магазина, където да бъде поет от продавача.

Много магазини за храни, не обръщат внимание на витрината. Или я облепят с реклами, плакати и много други подобни. Мястото на плаката е на вратата (с доста резерви) или на специално място, което не е витрина или прозорец. Витрината трябва да крещи „Заповядайте, вътре има страхотни неща за купуване“.

Защо веригите не продават много марки

Защо веригите не продават твърде много марки

consumer choices

Това е една малка част, изведена от моето обучение за работа с Ключови Клиенти. Преди всичко с настоящата статия искам да разясня малко от психологията на веригата, касаещи нейните концепции.

Когато искате вашия продукт да присъства в дадена верига, следва да направите сериозно проучване кои от вашите продукти трябва да ѝ предложите. Ако не го направите, имате всички основания да се сърдите на себе си, след като изгърмите патроните си по безсмислена среща с байера.

При подготовката за срещата подберете продукти, от които веригата има по-малък асортимент, само в един ценови клас или не особено богат избор. В перфектния вариант може да предложите продукт, който веригата въобще не продава, а спецификата на клиентите показва, че ще го търси и купува.

За подкрепа на думите си, ето един експеримент, проведен в Калифорния. В супермаркет, в два еднакви като клиенто-поток дни, на клиентите е предложено сладко за дегустация. В първия ден са предложени 24 вида, а във втория само 6 вида. Може да се учудите на резултата:

Продажби с помощта на маркетинга

Перфектни продажби с маркетинг – няма нищо по лесно

 Internet Marketing Email Banner

В офиса цари смут. Отново се разгаря битка и маркетингът развява бойните си знамена срещу търговците. Те пък от своя страна са подготвили оръжията и са формирали своите редици.

Нещо подобно се случва няколко пъти годишно във всяка себе уважаваща се фирма, която има отдел по маркетинг и търговски такъв.

Каква е причината. Почти като мъжете и жените, двата отдела се обичат, живеят заедно, но … говорят на различни езици. Ето няколко примера:

Маркетинг Продажби
Продажбите започват още преди продукта да е наличен Продажбите започват след като продукта вече се позиционира
Основния фокус е да задоволим клиента Основният фокус е да продадем продукта
Целите се постигат чрез интегриран маркетинг Целите се постигат чрез персоналното ни представяне и търговските промоции
Печалбата се постига чрез задоволяването на клиента Обема на продажбите увеличава печалбата
Нашето мислене е стратегическо Нашето мислене е тактическо
Най-важен е бранда Най-важен е клиента
Важно е какво мисли потребителя Важно е какъв е продукта

Всеки, който е работил в компания с два такива отдела се е наслушал на подобни приказки. Както винаги истината е по средата.

Двете страни трябва да разберат колко са важни една на друга и как със съвместни усилия всъщност продават продуктите.

Всъщност и двете страни трябва да са насочени към търговския маркетинг с истинското значение на това понятие. Какво имам предвид?